KKK

Liiklusalased koolitused üle Eesti


*
Sisesta, kui soovid vastust ka e-mailile
*


Rasmus 15.09.2017 (21:30)
Kas alustate ka sõidutundidega kohe linnas?
Vastus:
Tere, Rasmus! Alustame sõidutunde autokooli vastas oleval kinnisel õppeväljakul Kalda tee 27.
Kui liikumine ja pööramine selge siis kohe väikese liiklusega tänavatele. Nii on ohutum ja seda nõuab ka riiklik õppekava.
Priit 05.09.2017 (23:00)
Kui ma võin juhtida autot nii, et mul on vanem kõrval siis kas ma võin liigelda ka mopeediga üksi? Teen hetkel täislube aga arkist pole piiratud juhtimisõigust taotlenud.
Vastus:
Tere, Priit! AM-kategooria mootorsõidukit võib juhtida ka isik, kellel on mis tahes mootorsõiduki juhtimisõigus või piiratud juhtimisõigus. AM-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust või piiratud juhtimisõigust ei nõuta isikult, kes on sündinud enne 1993. aasta 1. jaanuari. AM-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust ei nõuta isikutelt, kes olid käesoleva seaduse jõustumisel 16–17-aastased, kuni 2013. aasta 1. jaanuarini.
Cristopher 05.09.2017 (17:26)
Tervist, kas juhtimislubade eksamid saab ära teha juba 17.5 aastaselt?
Vastus:
Tere, Cristopher! B-kategooria teooriaeksami saab teha 6 kuud enne ja sõidueksami 3 kuud enne 18 aastaseks saamist.
tiia 13.08.2017 (21:30)
tere. mul on B-kat. kas peab tegema ennem ikkagi C1? ja siis alles saab C? võrumaa autokoolis pole grupp koos aga töötukassa ei luba mul teie kooli registreeruda...
Vastus:
Tere, Tiia! C1 ei pea enne C-kategooria tegemist olema. B-kategooria peab olema käes kokku 3 aastat siis saab C-kategooria juhtimisõiguse.
Kariina 13.08.2017 (00:30)
Tere!

Lugesin siit välja, et manuaali juhiloa omanik võib läbida lõppastme koolitust automaatkäigukastiga, muretsemata, et manuaali load vahetatakse automaatkäigukasti omade vastu.
Siit jätkuküsimus: kas ökosõit jääbki sel juhul siis tegemata? Automaadiga sõites kaob selle mõte ju ära.
Vastus:
Tere Kariina! Ökosõit toimub ikka sama moodi, ainult automaatkäigukastiga autoga. Automaatkäigukast on iseõppiv arvutisüsteem ja vastavalt juhi oskustele võib kütusekulu erineda kahel juhil olulisel määral. Ka automaadiga peab oskama sõita säästlikult. Meie uued kahe siduriga automaatkäigukastiga autod võimaldavad juhile väiksemat kütusekulu kui manuaal käigukasti puhul. Samas oskamatu pedaali tallamisega võib kütusekulu tõusta lakke.
Kevin 08.08.2017 (11:08)
Kas tervisetõendi peab tooma paberikandjal või te saate vaadata seda registris?
Vastus:
Tere, Kevin!
Meie registrist vaadata ei saa. Sellele pääsed ligi sina, sinu perearst ja Maanteeameti töötajad. Palun saata see autokooli e-mailile või tuua meile paberkandjal. Autokoolis saab välja printida kui endal võimalust ei ole.
siim 31.07.2017 (12:56)
kas kontrollsõidu ebaõnnestumisel peab võtma lisatunde?
Vastus:
Tere, Siim! Seda küll, sõidu peab ju selgeks saama. Teooriaõppimisest ei piisa.
siim 31.07.2017 (11:51)
Tere, kas teooriaeksamit saab teha vaid kord nädalas? ning kui kontrollsõit ei õnnestu kas on kohustuslik võtta juurde sõidutunde?
Vastus:
Tere Siim! Kokkuleppel sekretäriga saab teha teistel aegadel ka.
Margo 30.07.2017 (09:47)
Tere,kui B kat.kursustele saab tulla 15,5a,siis kui vanalt tohib autot juhtida koos juhendajaga?
Vastus:
Tere Margo! Kui õpilane on autokoolis läbinud platsisõidu tunnid siis võib hakata juhendajaga sõitma.
Suur plats asub kohe autokooli vastas Kalda teel kus me sõitudega alustame. Minimaalne vanus on siis 15,5 aastat. Juhendaja peab end registreerima juhendajaks Maanteeameti e - keskkonnas.
Indrek 21.07.2017 (11:05)
Tere!
Oman B ja C1 kategooriat. Soov on teha endale CE kategooria. Kas ma saan need koos teha või kõigepealt pean tegema C ja alles siis saan teha E? Ja millisele kursusele ma peaksin registreeruma?
Vastus:
Tere Indrek! Enne tuleb teha C-kat. ja siis saab kohe teha ka CE-kat. CE-kategooriale saab registreerida kui C-kategooria eksam Maanteeametis on sooritatud. Registreeruge esialgu ainult C-kat. kursusele.
aivar toomla 18.07.2017 (15:02)
Tere,

Läbisin 2016 aastal Teie juures B-kat. täispaketi ning nüüd tahaksin tulla lõppastmekoolitusele. Täispaketis oli nii libeda- kui ka pimedasõit ning need on tehtud. Kas vastab tõele, et ma pean uuesti läbima libedasõidu?

Lugupidamisega
Vastus:
Tere
B-kategooria juhilubade tegemisel läbitakse algastme libedasõit ning nüüd peate läbima lõppastme libedasõidu.
Sander 15.07.2017 (20:58)
Tere!
Ma sooviksin taotleda A2 kategooria juhiloale, kuid on tekkinud paar küsimust:
1) Ma olen 20-aastane ja mul on olemas esmased juhiload, kuid need on juba aegunud- kas mul on üldse võimalik taotleda teie kursusele?
2) Ma tulen Eestisse tagasi ainult kuuks ajaks- kas selle ajaga on võimalik sooritada sõidutunnid (eeldades, et saan kõik teooriatunnid e-õppe kaudu tehtud). Ning millised eksamid tuleb ARK'is läbida ja umbes kui suured on nendele ootekorrad?
Vastus:
Tere Sander!
1. Tuleks läbida lõppastmekoolitus, et saab B-kategooria täisload. Need võib võtta välja võtta ka peale A-kategooria eksamite sooritamist.
2. Teooriat saab õppida igal ajal. Nädalaga ajaga saate kindlasti sooritada teooriaeksami koolis ja teha kõik sõidutunnid. Maanteeameti eksamite järjekord on Eestis täna kuni 6 nädalat.
martin 10.07.2017 (16:51)
Tere. Kas 14 aastaselt AM kategooria loaga võib ka mopeedautot juhtida?
Vastus:
Tere Martin! Kaherattalise eksami sooritanud saavad sõita kaherattalisega. Lisaks saab teha neljarattalisega eksami ja siis saab sõita neljarattalisega neljateistaastaselt.
Lubadele tuleb sellekohane numbriline märge.
Lauri 03.07.2017 (00:03)
Tere! Sooviks teada mis paketti võtta, kui olen saamas 17,5 ning soovin autolube teha. Õpin gümnaasiumis.
Vastus:
Tere Lauri! Soovitaks täispakett õpilasele.
Marta 28.06.2017 (13:51)
Tere.
Milline on teie autokooli teooria eksami kord? Palju on eksamil küsimusi? Kui palju vigu võib esineda?
Vastus:
Tere!

Millise kategooria teooriaeksami korda Te teada soovite ? B-kategoorias on 30küsimust, millest 27 peavad olema õiged vastused.